et-loader
mep-postrelmov.logo
závod 07
MEP POSTŘELMOV

Topidlo RT3/3, RT3/3A

Topidlo RT3/3 je určeno k vytápění prostoru pro cestující tramvajového vozidla. V provedení RT3/3A je určeno k vytápění prostoru pro cestující trolejbusového vozidla.

Kategorie: Závod:

Topidlo RT3/3 je určeno k vytápění prostoru pro cestující tramvajového vozidla. Topidlo RT3/3A je určeno k vytápění prostoru pro cestující trolejbusového vozidla. Obě topidla se montují pod sedadla cestujících.

Skříň topidla je vyrobena z ocelového plechu chráněného proti korozi práškovou barvou v barevném odstínu podle požadavku odběratele. Konstrukce skříně je uzpůsobena pro vodorovnou montáž pod sedadla cestujících. Uvnitř skříně topidla jsou namontovány jednotlivé komponenty (ventilátory, topnice, regulátor se spínačem IGBT, teplotní snímače a tepelné pojistky). Topnici tvoří 3 sériově řazené topné tyče ve tvaru U opatřené chladícími žebry. Topidlo svojí vnitřní konstrukcí zabezpečuje téměř rovnoměrné rozdělení vzduchu ve výstupní mřížce a teplotu krytů do 60 °C. maximální teplota výstupního vzduchu je omezena elektronickým regulátorem, který omezuje topný výkon poměrem doby sepnutí a rozepnutí polovodičového spínače IGBT. V případě poruchy ventilátorů nebo elektroniky je maximální teploty krytu omezena vratnou bezpečnostní bimetalovou pojistkou. K vnějším obvodům se topné těleso připojuje pomocí samosvorných svorek přístupných po demontáži bočního krytu opatřeného bezpečnostními šrouby. Pro přivedení silových kabelů a ovládacích vodičů je kryt opatřen dvěma průchodkami PG21.

Specifikace

Jmenovitý topný výkon3 000 W
Teplota vystupujícího vzduchuasi 60 °C
Jmenovité napětí výkonové částiDC 600 V
Rozsah napětí výkonové částiDC 400 V – DC 870 V
Jmenovité napětí ovládacích obvodůDC 24 V
Rozsah napětí ovládacích obvodůDC 16,8 V – DC 30 V
Příkon ovládacích obvodů20 W
Rozměry485 × 300 × 150 mm
Hmotnost17 kg
Stupeň ochrany krytemIP20

Nedávno prohlížené produkty